Сльози & ndash; нормальна реакція дитини на дратівливі чинники. Малюк має повне право таким чином висловлювати своє занепокоєння, біль, розлад, смуток, втома, образи. Це важлива психо-емоційне розвантаження, тому дати малюкові поплакати можна і навіть потрібно.

Але дорослим важливо, щоб їх дитина завжди був веселий і не плакав. Особливо, якщо просте схлипування переходить в істеричний крик зі сльозами. Відзначимо відразу, що почалася повноцінну істерику зупинити практично неможливо, але ось запобігти настанню точки неповернення під силу кожному з батьків.

Прості способи заспокоїти дитя

Щоб кардинально змінити ситуацію і запобігти початок істерики, можна скористатися одним з дієвих методів:

Нагадати про дуже важливій справі.

Таким чином перемикається увагу дитини, що плаче на щось інше. Ви не відбирає можливість плакати, а тільки просите трохи почекати, щоб, наприклад, не злякати, що лягає спати, сонечко. У переважній більшості дітки погоджуються і сльози припиняються.

Зробити плач усвідомленим.

Наприклад, попросіть поплакати трохи тихіше, щоб не розбудити братика, сестричку, тата, кішечку (варіантів може бути маса) або робити це більш низьким голосом, щоб не почала боліти голова у мами . Якщо дитина вас почує, то плач перейде в вокальні вправи, або зовсім стане грою.

Розсмішити.

Сміх такий ж емоційний стан, як і сльози. У діток 2-3 років вони блискавично можуть змінювати один одного. Скористайтеся цим, коли насувається істерика, розсмішите, сказавши щось забавне або просто полоскотавши дитини.

Озвучити причину сліз або поганого настрою.

Буває, досить вам проговорити те, що викликало обурення, як сльози висохнуть з очей. Наприклад, проговорите: Милий, ти так засмутився, що ми не пішли на вулицю;. Це дозволить малюкові зрозуміти, що ви переживаєте разом з ним, за участю ставитеся до його бажанням.

Реагувати на незадоволене або примхливе личко.

Фрази типу ой, хто це такий страшненький прийшов куди поділася моя красуня & raquo; можуть заспокоїти дитину. Але, використовуючи почуття гумору, важливо робити це тактовно і дуже чуйно до емоційного стану дитини. Вам необхідно заспокоїти, а не образити.

Знайти таблетки від поганого настрою.

Це можуть бути маленькі, улюблені солодощі крихти, наприклад, мармеладки, драже. Але врахуйте, давати їх потрібно тільки в особливих випадках. А перед цим донести, якщо такі ліки не допоможе, то і пропонувати його ви більше не будете. Цей метод дозволяє діткам постарше вчитися контролювати власні емоції.

другий скаржиться на життя, нещасній дитині.

Ой, ти мій бідненький, нещасний, як же ти так можеш без іграшок зовсім, без цукерок і солодощів. Ніхто тебе гуляти на вулицю не водить, нічого не купує;.

І найважливіше.

Дуже часто для заспокоєння дитині достатньо маминих або батькових обіймів, поцілунку, слів про те, як ви його любите, навіть такого хлюпає носом з заплаканим личком, який він вам дорогий і бажаний. Ніщо не може настільки надійно і швидко осушити очі від гірких сліз, як добре серце і теплий погляд найдорожчих для малюка людей.

І пам'ятайте, діти ростуть, змінюються і дорослішають. І від вас, батьків, залежить, який це буде людина. З добрим, відкритим і чуйним серцем, готовим допомогу в біді нужденному, або черствий і злий. Часто сльози; це не примхи, а бажання бути почутим, зрозумілим і улюбленим. Не позбавляйте своїх малюків тепла і можливості вирости краще.